Vert is a character from Hyperdimension Neptunia featuring cadera / pasado de cadera rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 23459 |
|---|---|
| Nombre | Vert |
| Other Names | ベール |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Tara Platt, , |
| Expresado Por | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 168cm |
| Weight | 48cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Vert
Perfil
Vert is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Femenino Adulto with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Human form of Green Heart
Friend of Neptune
Friend of Noire
Friend of Blanc
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Date A Live (series) (2011)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
NepNep☆Connect: Chaos Chanpuru (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
MegaMiracle Force (2019)
Neptunia re★Verse (2020)
14
12
Facebook
Play Voice Sample
