Otome Katou is a character from School Days featuring hasta los hombros marrón hair and marrón eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 2476 |
|---|---|
| Nombre | Otome Katou |
| Other Names | 加藤 乙女, かとう おとめ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | School Days |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Haruka Nagami, 永見はるか, ながみ はるか |
| Etiquetas | ponytail, stockings, ribbon, tsundere |
| Personalidad | |
| Role | Osananajimi |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | AB |
| Height | 164cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Otome Katou
Perfil
Otome Katou is a character from School Days.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | (Rojo) |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | (Al Pecho) |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Older sister of Karen Katou
Appears as | Edit Assignments
School Days (Series) (2005)
School Days (2005)
Summer Days (2006)
School Days (2007)
Cross Days (2010)
Shiny Days (2012)
1
2 
Facebook
Play Voice Sample
