Yuuki Shinkai appears in Niji wo Mitsuketara Oshiete as a sin clasificar character with hasta los hombros rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 377 |
|---|---|
| Nombre | Yuuki Shinkai |
| Other Names | 新海 悠紀(しんかい ゆうき) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Niji wo Mitsuketara Oshiete |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuka Inokuchi, 猪口有佳, いのくち ゆか |
| Etiquetas | scarf, twin ahoge, hairclip, hair intakes, twintails |
| Personalidad | |
| Height | 145cm |
| Weight | 36kg |
| Waist | 50cm |
| Hip | 70cm |
| Bust | 68cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuki Shinkai
Perfil
Yuuki Shinkai is a character from Niji wo Mitsuketara Oshiete.
They have been indexed as Femenino Niño with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Niji wo Mitsuketara Oshiete