One of the notable characters from Date A Live II, Miku Izayoi is recognized for hasta la cintura púrpura hair and gris eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 66857 |
|---|---|
| Nombre | Miku Izayoi |
| Other Names | 誘宵 美九(いざよい みく) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Date A Live II |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Minori Chihara, 茅原実里, ちはら みのり |
| Expresado Por | Jād Saxton, Jad Saxton, |
| Etiquetas | moon, earrings, flower, hairclip, collar, gloves, tights, dress |
| Personalidad | |
| Height | 165cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 88cm |
| Age | 17 |
| Birthday | January 19 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miku Izayoi
Perfil
Miku Izayoi is a character from Date A Live II.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Púrpura hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Púrpura | (Azul) |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
affectionate with Tohka Yatogami
In love with Origami Tobiichi
Appears as | Edit Assignments
Date A Live (series) (2011)
Date A Live (2013)
Date A Live II (2014)
Date A Live: Arusu Install (2014)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
Date A Live III (2019)
Date A Live V (2024)
Quotes | View all 3 | Add
|
1 likes
Gabriel! |
|
0 likes
Rondo! |
|
0 likes
What the heck, Natsumi?!You're such a copycat! |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Date A Live II
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
1
4
Facebook
Play Voice Sample
