Shizuka Ichijou is a sin clasificar character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' known for al cuello rubio / amarillo hair and no visible eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 72054 |
|---|---|
| Nombre | Shizuka Ichijou |
| Other Names | 一条 静 (いちじょう しずか) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | doctor, lipstick, earrings, labcoat, dress, belt, stockings, garter belt, fishnet, closed eyes, gloves |
| Personalidad | |
| Height | 168cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Ichijou
Perfil
Shizuka Ichijou is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as Femenino Adulto with No Visible eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | No Visible | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Rayu0 joined |
32
24
Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''