Yuka Nakano is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) featuring hasta la cintura negro hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77712 |
|---|---|
| Nombre | Yuka Nakano |
| Other Names | 中野 有香 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Shino Shimoji, 下地紫野, しもじ しの |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Age | 18 |
| Birthday | March 23 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | B |
| Height | 149cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Hobbies | Karate |
| Hometown | Tokyo |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuka Nakano
Perfil
Yuka Nakano is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Negro hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
Frases | View All
“ I'm not just a dreamer anymore! Because you made me an idol, and produced me to make me cute! I'm going to believe in my own cuteness too! ”
1
Facebook 