Tohru is a personaje principal character from Miss Kobayashi's Dragon Maid known for hasta la cintura rubio / amarillo hair, rojo eyes, and cuernos ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78475 |
|---|---|
| Nombre | Tohru |
| Other Names | トール, Tooru |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Leah Clark, , |
| Expresado Por | Yuuki Kuwahara, 桑原由気, くわはら ゆうき |
| Expresado Por | Bia Menezes, , |
| Expresado Por | Sarah Wiedenheft, , |
| Etiquetas | neckerchief, apron, headdress, maid, twintails, gradient hair, opera gloves, dragon, fangs, tail |
| Personalidad | |
| Race | Dragon |
| Height | 176cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 70cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Tohru
Perfil
Tohru is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Cuernos |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Alchemy Stars (2021)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | View all 312 | Add
|
3 likes
Umm, the one gnawing a tree's roots all year long? |
|
3 likes
I'll never forget those kind words! |
|
2 likes
but Miss Kobayashi saved me. |
|
2 likes
Here's my roasted tail! |
|
2 likes
When I was courteous to him he started being nice in return, that's all. |
|
2 likes
Oh! |
|
2 likes
Huh? |
|
1 likes
Are you cheating on me?! |
|
1 likes
I can turn this entire area into a sea of fire, or curse people to death! |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Miss Kobayashi's Dragon Maid
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |
1
3
23
Facebook
Play Voice Sample

Elias faved