Kanna Kamui is a personaje principal character from Miss Kobayashi's Dragon Maid known for cadera / pasado de cadera púrpura hair, azul eyes, and cuernos ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78476 |
|---|---|
| Nombre | Kanna Kamui |
| Other Names | カンナカムイ, Kanna Kobayashi (小林 カンナ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Maria Naganawa, 長縄まりあ, ながなわ まりあ |
| Etiquetas | blunt bangs, kimono, odango, ainu, dragon |
| Personalidad | |
| Height | 120cm |
| Bust | 60cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 55cm |
| Hobbies | Elementary School |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Kanna Kamui
Perfil
Kanna Kamui is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as Femenino Niño with Azul eyes and Púrpura hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | Cuernos |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Alchemy Stars (2021)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | View all 82 | Add
|
23 likes
That breath... |
|
20 likes
Slut in glasses! |
|
18 likes
I found you. |
|
16 likes
Break up with Lady Tohru. |
|
14 likes
Die! |
|
13 likes
I know that you've seduced her. |
|
11 likes
I don't trust humans! |
|
7 likes
I need you, Lady Tohru. |
|
7 likes
Lady Tohru. |
1
1
5
50
Facebook
Play Voice Sample
