See Other Versions of this Character
☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 7869 |
|---|---|
| Nombre | Yayoi Takatsuki |
| Other Names | 高槻やよい (たかつき やよい) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idolmaster: Xenoglossia |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ami Koshimizu, 小清水亜美, こしみず あみ |
| Etiquetas | rubber band, sneakers, shorts, twintails |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Blood Type | O |
| Height | 154cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
| Hobbies | Othello, Baseball, Gardening |
| Birthday | March 25 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yayoi Takatsuki
Perfil
Anime girl Yayoi Takatsuki is a character from Idolmaster: Xenoglossia.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Naranja hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Similar Characters
Also from Idolmaster: Xenoglossia
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árbol de familia
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| vyxen joined |
| Vicniami joined |

Facebook 

The Idolmaster (Series)
Idolmaster: Xenoglossia