|
☰ Links
|
|
| ID | 82434 |
|---|---|
| Nombre | Akane Tachibana |
| Other Names | 橘 茜 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Konomi Kohara, 小原好美, こはら このみ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 155cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | May 6 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Tachibana
Perfil
Anime girl Akane Tachibana is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Classroom of the Elite
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Janekei joined |

Facebook 