Tokai Teio appears in Uma Musume: Pretty Derby (Anime) as a protagonista character with hasta la cintura marrón hair, azul eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90083 |
|---|---|
| Nombre | Tokai Teio |
| Other Names | トウカイテイオー |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby (Anime) |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Machico, マチコ, まちこ |
| Etiquetas | tail, ponytail, horse ears, hair streak |
| Personalidad | |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 150cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tokai Teio
Perfil
Tokai Teio is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime).
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Granblue Fantasy (2014)
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Granblue Fantasy Versus Rising (2023)
Quotes | View all 29 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Uma Musume: Pretty Derby (Anime)
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Poskdjisaj joined |
82
31
Facebook
Play Voice Sample
