One of the notable characters from Monster Musume, Polt is recognized for al cuello marrón hair, azul eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 91152 |
|---|---|
| Nombre | Polt |
| Other Names | ポルト |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Shiina Natsukawa, 夏川椎菜, なつかわ しいな |
| Etiquetas | dog ears, furry, tail, anthro |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Birthday | February 7 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Weight | 51kg |
| Race | Kobold |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Polt
Perfil
Polt is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Monster Musume
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| alexasnginx joined |

Facebook 
Monster Musume