One of the notable characters from Monster Musume, Manako is recognized for al cuello púrpura hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 74077 |
|---|---|
| Nombre | Manako |
| Other Names | マナコ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Momo Asakura, 麻倉もも, あさくら もも |
| Etiquetas | cyclops, sniper, one eye |
| Personalidad | |
| Height | 148cm |
| Weight | 33kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 75cm |
| Birthday | September 19 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Race | Cyclops |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Manako
Perfil
Manako is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Teammate of Doppel
Teammate of Tionishia
Teammate of Zombina
Employee of Kuroko Sumisu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 15 | Add
|
0 likes
Just as planned, |
|
0 likes
What should I do?! |
|
0 likes
And this rifle is so heavy, too. |
|
0 likes
Did I really need to be two kilometers away, though? |
|
0 likes
Finally done. |
|
0 likes
they're all by the window. |
|
0 likes
She dodged my shot! |
|
0 likes
My arms would fall off. |
|
0 likes
Were they just being mean? |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Monster Musume
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |

Facebook
Play Voice Sample
Monster Musume
Everyday Life with Monster Girls Online
