Doppel is a character from Monster Musume featuring cadera / pasado de cadera blanco hair and amarillo eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 74080 |
|---|---|
| Nombre | Doppel |
| Other Names | ドッペル (Dopperu) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Etiquetas | naked, shapeshifter |
| Personalidad | |
| Height | 129cm |
| Weight | 25kg |
| Bust | 64cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 71cm |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Doppel
Perfil
Doppel is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Blanco hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Teammate of Manako
Teammate of Tionishia
Teammate of Zombina
Employee of Kuroko Sumisu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 13 | Add
|
0 likes
Someone! |
|
0 likes
Good evening. |
|
0 likes
You guys are lucky to have it so easy. |
|
0 likes
As if a girl would ever enter a doujin shop. |
|
0 likes
Someone help! |
|
0 likes
At least you have something to do, unlike me. |
|
0 likes
I was sexually harassed by those pigs. |
|
0 likes
Did you really think I was a high school girl who looked like Mako-chan the witch? |
|
0 likes
Someone! |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Monster Musume
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook
Play Voice Sample
Monster Musume
Everyday Life with Monster Girls Online
