One of the notable characters from Monster Musume, Draco is recognized for hasta los hombros rubio / amarillo hair, púrpura eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 75232 |
|---|---|
| Nombre | Draco |
| Other Names | ドラコ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Airi Ootsu, 大津愛理, おおつ あいり |
| Etiquetas | dragon, wings, tail, pointy ears, shirt, pants |
| Personalidad | |
| Height | 163cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Draco
Perfil
Draco is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Femenino Adulto with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Monster Musume
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |

Facebook 
Monster Musume