|
☰ Links
|
|
| ID | 9166 |
|---|---|
| Nombre | Chris Northfield |
| Other Names | クリス=ノースフィールド |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Princess Waltz |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | braid, gakuran |
| Personalidad | |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 156cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Chris Northfield
Perfil
Anime boy Chris Northfield is a character from Princess Waltz.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Turquesa eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Masculino | (Femenino) |
| Color de Ojos | Turquesa | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Cousin of Arata Fukamori
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Corykassel joined |
| ShadowSpud joined |
| espnp joined |
| waver1111 joined |
AkayamiTatsuki faved Yowayowa Sensei
|
| Yuqii joined |

Facebook 
Princess Waltz
AkayamiTatsuki faved