Sumire Amatori is a personaje principal character from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka known for cadera / pasado de cadera gris hair and turquesa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97708 |
|---|---|
| Nombre | Sumire Amatori |
| Other Names | 天鳥 すみれ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Marie Miyake, 三宅麻理恵, みやけ まりえ |
| Etiquetas | side bangs, school uniform, knee highs, choker |
| Personalidad | |
| Birthday | November 21 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 148cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sumire Amatori
Perfil
Sumire Amatori is a character from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Turquesa eyes and Gris hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Turquesa | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka (2017)
Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~ (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| fille996 joined |
| 258258258 joined |

Facebook 