|
☰ Links
|
|
| ID | 98341 |
|---|---|
| Nombre | Maja Krienke |
| Other Names | マーヤ・クリエンケ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | October 2 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | AB |
| Height | 165cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maja Krienke
Perfil
Anime girl Maja Krienke is a character from Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Blanco hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |
SK071 rated Slayers ★★★★★
|

Facebook 
Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-
SK071 rated