Anime girl Mirei Shikishima is a adolescente with quadril / depois do quadril length loiro / amarelo hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74205 |
|---|---|
| Nome | Mirei Shikishima |
| Outros Nomes | 敷島 魅零 |
| Papel | Deuteragonista |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yuka Iguchi, 井口裕香, いぐち ゆか |
| Tags | boots, fingerless gloves, tie, school uniform, midriff |
| Personalidade | |
| Height | 168cm |
| Weight | 65kg |
| Bust | 111cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mirei Shikishima
Perfil
Anime girl Mirei Shikishima is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Lover of Mamori Tokonome
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| anlessparky joined |
3
50 
Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Valkyrie Drive Bhikkhuni