One of the notable characters from Valkyrie Drive: Mermaid, Meifon Sakura is recognized for até os ombros castanho hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74207 |
|---|---|
| Nome | Meifon Sakura |
| Outros Nomes | 櫻 美鳳 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yurika Kubo, 久保ユリカ, くぼ ゆりか |
| Tags | midriff, boots, hat, twintails |
| Personalidade | |
| Age | 16 |
| Height | 144cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Meifon Sakura
Perfil
Meifon Sakura is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |
11
Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Elias faved