Mamori Tokonome is a character from Valkyrie Drive: Mermaid featuring até o pescoço vermelho hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74206 |
|---|---|
| Nome | Mamori Tokonome |
| Outros Nomes | 処女 まもり |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Mikako Izawa, 井澤美香子, いざわ みかこ |
| Tags | braids, stockings, hairclip |
| Personalidade | |
| Height | 140cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 76cm |
| Age | 16 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mamori Tokonome
Perfil
Mamori Tokonome is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Vermelho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | (Amarelo) |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Lover of Mirei Shikishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Jacs45 joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Valkyrie Drive Bhikkhuni