Momoka Sagara is a character from Valkyrie Drive: Mermaid featuring quadril / depois do quadril azul hair and turquesa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74749 |
|---|---|
| Nome | Momoka Sagara |
| Outros Nomes | 相良百華 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| Tags | mini skirt, twintails, midriff, hairclip |
| Personalidade | |
| Height | 148cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Momoka Sagara
Perfil
Momoka Sagara is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Azul hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Former partner of Mirei Shikishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid