|
☰ Links
|
|
| ID | 74208 |
|---|---|
| Nome | Akira Hiiragi |
| Outros Nomes | 柊 晶 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yuna Yoshino, 芳野由奈, よしの ゆな |
| Tags | uniform, gloves |
| Personalidade | |
| Height | 170cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 70cm |
| Hip | 86cm |
| JP Voice Actor | Yuna Yoshino |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Hiiragi
Perfil
Anime girl Akira Hiiragi is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Feminino Adulto with Verde eyes and Vermelho hair that is Até as Orelhas length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até as Orelhas | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
| gore joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid