Anime boy Retto Enjou is a teen with to ears length red hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 103867 |
|---|---|
| Name | Retto Enjou |
| Other Names | 炎城烈人 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Super HxEros |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yoshitsugu Matsuoka, 松岡禎丞, まつおか よしつぐ |
| Tags | school uniform, tie, spiky hair, wristwatch |
| Personality | |
| Bust | 83cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Retto Enjou
Profile
Anime boy Retto Enjou is a character from Super HxEros.
They have been indexed as Male Teen with Red eyes and Red hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Male | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 46 | Add
|
0 likes
Get back here, Kiseichuu! |
|
0 likes
You're free to use the bathin any way that you see fit. |
|
0 likes
Sure. |
|
0 likes
Go on, Tenkuji.Get back to your own room, too. |
|
0 likes
M-Momozono! |
|
0 likes
O-Okay. |
|
0 likes
You again, Tenkuji? |
|
0 likes
Are you okay? |
|
0 likes
It's fine, though. Leave the rest to me! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Super HxEros
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook
Play Voice Sample
Super HxEros
