Anime girl Momoka Momozono is a teen with to shoulders length maroon hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 103869 |
|---|---|
| Name | Momoka Momozono |
| Other Names | 桃園百花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Super HxEros |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| Voiced By | Emily Neves, Marie LeBlanc, |
| Tags | school uniform, ribbon tie, ponytail, hairclip |
| Personality | |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Momoka Momozono
Profile
Anime girl Momoka Momozono is a character from Super HxEros.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Maroon hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 77 | Add
|
0 likes
Not on my watch! |
|
0 likes
This must be what it feels like. |
|
0 likes
Who said that? |
|
0 likes
I'd found somethingI could beat my sister at. |
|
0 likes
You go like this. |
|
0 likes
Thanks. |
|
0 likes
All right, fine. |
|
0 likes
I think you're mistaking mefor my sister. |
|
0 likes
Maybe Pirara irritates mebecause she reminds me of Sis. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Super HxEros
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|
| soulless_angel joined |

Facebook
Play Voice Sample
Super HxEros

soulless_angel faved