Chuchu is an unsorted character from Show By Rock!! known for very long purple hair, pink eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71949 |
|---|---|
| Name | Chuchu |
| Other Names | チュチュ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Sumire Uesaka, 上坂堇, うえさか すみれ |
| Voiced By | Alexis Tipton, , |
| Tags | bunny ears, guitarist |
| Personality | |
| Birthday | June 18 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 159cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chuchu
Profile
Chuchu is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Show By Rock!!
Kawaii or NOT?!
| Udisk joined |

Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!