|
☰ Links
|
|
| ID | 72514 |
|---|---|
| Name | Holmy |
| Other Names | ホルミー (Horumii) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Hiromi Igarashi, 五十嵐裕美, いがらし ひろみ |
| Voiced By | Apphia Yu, Ayu Sakata, |
| Tags | tail, bell, gloves, horns, thigh-high boots, midriff |
| Personality | |
| Birthday | May 29 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 156cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Holmy
Profile
Anime girl Holmy is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!