One of the notable characters from Show by Rock!!#, Ailane is recognized for very long white hair, red eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78545 |
|---|---|
| Name | Ailane |
| Other Names | アイレーン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show by Rock!!# |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ruriko Noguchi, 野口瑠璃子, のぐち るりこ |
| Voiced By | Leah Clark, , |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 22 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 142cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ailane
Profile
Ailane is a character from Show by Rock!!#.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Show by Rock!!#
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |
1
1
Facebook 
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!