Kikyou Kushida is a character from Classroom of the Elite featuring short brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 82418 |
|---|---|
| Name | Kikyou Kushida |
| Other Names | 櫛田 桔梗 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yurika Kubo, 久保ユリカ, くぼ ゆりか |
| Voiced By | Sarah Wiedenheft, , |
| Tags | school uniform, hairband, hair intakes |
| Personality | |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 155cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kikyou Kushida
Profile
Kikyou Kushida is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)

Facebook
Play Voice Sample
