|
☰ Links
|
|
| ID | 82427 |
|---|---|
| Name | Arisu Sakayanagi |
| Other Names | 坂柳 有栖 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Rina Hidaka, 日高里菜, ひだか りな |
| Tags | hat, school uniform, ribbon tie, stockings, gradient hair |
| Personality | |
| Birthday | March 12 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 150cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arisu Sakayanagi
Profile
Anime girl Arisu Sakayanagi is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Classroom of the Elite
Kawaii or NOT?!
| grayfal joined |
| Lilithliit joined |

Facebook 