|
☰ Links
|
|
| ID | 82420 |
|---|---|
| Name | Kei Karuizawa |
| Other Names | 軽井沢 恵 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ayana Taketatsu, 竹達彩奈, たけたつ あやな |
| Tags | ponytail, school uniform, gradient hair |
| Personality | |
| Birthday | March 8 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 154cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kei Karuizawa
Profile
Anime girl Kei Karuizawa is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | View all 4 | Add
|
1 likes
Sounds fun. |
|
1 likes
How come? |
|
0 likes
Want to stop by after class? |
|
0 likes
I wanna buy clothes, too. |

Facebook
Play Voice Sample
