Silveria Leodiehl appears in Unionism Quartet as one of the main characters with very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 88610 |
|---|---|
| Name | Silveria Leodiehl |
| Other Names | シルヴェリア (シルヴェリア・レオディール) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mia Naruse, 成瀬未亜, なるせ みあ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 2 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 172cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Silveria Leodiehl
Profile
Silveria Leodiehl is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
| maeeeetty joined |
2
93
61
74
Facebook 
Unionism Quartet