|
☰ Links
|
|
| ID | 112507 |
|---|---|
| Name | Yuzuki Hanyuu |
| Other Names | 羽生柚希 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Marika Hayase, 早瀬莉花, はやせ まりか |
| タグ | tights, skirt, glasses |
| Personality | |
| Birthday | September 2 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 167cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Dislikes | Pigeons |
| Likes | Classical music |
| Special Skills | Piano |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuki Hanyuu
プロフィール
Anime girl Yuzuki Hanyuu is a character from World's End Harem.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Teacher of Shouta Doi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| gore joined |
3
5
Facebook 
World's End Harem