One of the notable characters from World's End Harem, Chloe Mansfield is recognized for 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 119830 |
|---|---|
| Name | Chloe Mansfield |
| Other Names | クロエ・マンスフィールド |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Rumi Okubo, 大久保瑠美, おおくぼ るみ |
| タグ | hime cut, cap, fingerless gloves, shorts |
| Personality | |
| Birthday | July 2 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 180cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
| Hobbies | Learning languages in general |
| Likes | Shooting guns |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chloe Mansfield
プロフィール
Chloe Mansfield is a character from World's End Harem.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
7
10
Facebook 
World's End Harem