One of the notable characters from Girls Bravo, Koyomi Hare Nanaka is recognized for 肩まで 紫 hair and 青 eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 13336 |
|---|---|
| Name | Koyomi Hare Nanaka |
| Other Names | コヨミ·ハレ·ナナカ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Carrie Savage, , |
| 声優 | Masayo Kurata, 倉田雅世, くらた まさよ |
| タグ | ponytail, side ponytail, hair ribbon |
| Personality | |
| ES Voice Actor | Mar Nicolas |
| Birthday | September 19 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | A |
| Height | 160cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyomi Hare Nanaka
プロフィール
Koyomi Hare Nanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Koyomi's Father
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
8
6
Facebook 
Girls Bravo