Maharu Sena Kanaka is a sub character from Girls Bravo known for 肩まで 赤 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13338 |
|---|---|
| Name | Maharu Sena Kanaka |
| Other Names | マハル·セナ·カナカ |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Sayaka Ohara, 大原さやか, おおはら さやか |
| 声優 | Megan Hollingshead, Megan Hollingshed, Karen Thompson |
| タグ | lipstick, alien, dress, odango, hair tube, hair intakes, opera gloves, tanned |
| Personality | |
| Birthday | July 24 |
| Sign | Leo ♌ |
| Age | 29 |
| Height | 168cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maharu Sena Kanaka
プロフィール
Maharu Sena Kanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 赤 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Miharu Sena Kanaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |
60 
Facebook 
Girls Bravo