One of the notable characters from Girls Bravo, Lisa Fukuyama is recognized for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 13337 |
|---|---|
| Name | Lisa Fukuyama |
| Other Names | 福山 リサ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Hunter MacKenzie Austin, Hunter Austin, Caroline Gilshian |
| 声優 | Yuki Matsuoka, 松岡由貴, まつおか ゆき |
| タグ | mage, school uniform, neckerchief |
| Personality | |
| ES Voice Actor | Pilar Mora |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | B |
| Age | 15 |
| Height | 158cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lisa Fukuyama
プロフィール
Lisa Fukuyama is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Brother of Kazuharu Fukuyama
In love with Yukinari Sasaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|
2
51
1
Facebook 
Girls Bravo
Recksley faved
Recksley rated