Shamsiel Shaharl is one of the main characters from Kyonyuu Fantasy known for 肩まで ピンク hair, 黄色 eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19116 |
|---|---|
| Name | Shamsiel Shaharl |
| Other Names | シャムシェルシャハル, Shamusherushaharu, Shamsiel Shahar |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Miyu Inoue, 井上みゆ, いのうえ みゆ |
| タグ | twin ahoge, horns, detached sleeves, leotard, boots, stockings, wings, tail, succubus |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 100cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| Race | Succubus |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Shamsiel Shaharl
プロフィール
Shamsiel Shaharl is a character from Kyonyuu Fantasy.
They have been indexed as 女性 大人 with 黄色 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
Profile
田舎の地ボーアンで騎士たちを襲っている。パイズリが大好き。非常に小悪魔的で、からかうような物言いをするのだが、露骨に表には出さないが、好きになった相手のことを常に心配し、深く思いやる一面も。
おっぱいは非常に降起の高さがあって、まんまるく左右対称な形。
「くす、リュートって、ほんとパイズリ、好きだよね」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | Horns |
Relations | Relations Graph
Daughter of Shaharl
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Fantasy (2009)
Kyonyuu Fantasy (Series) (2009)
Kyonyuu Fantasy Gaiden (2011)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 (2013)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 After -Lute, Kodai Rome ni Iku- (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BerserkOnizuka joined |
3
66
58
33
Facebook 