|
☰ Links
|
|
| ID | 66354 |
|---|---|
| Name | Katase |
| Other Names | 片瀬 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | High School DxD NEW |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| 声優 | Mary Morgan, , |
| タグ | |
| Personality | |
| Bust | 78.5cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Katase
プロフィール
Anime girl Katase is a character from High School DxD NEW.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
High School DxD HERO (2018)
Quotes | View all 3 | Add
|
0 likes
Check the bath and toilet carefully. |
|
0 likes
Oh, Rias-oneesama, why're you marrying a dork like him? |
|
0 likes
Gross! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from High School DxD NEW
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
| gore joined |
1 /uploads/chars/14596-1099268464.jpg)
Facebook
Play Voice Sample
