Hane Sakura appears in Bakuon!! as a 主人公 character with 首まで 茶色 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76025 |
|---|---|
| Name | Hane Sakura |
| Other Names | 佐倉 羽音 |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Bakuon!! |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Reina Ueda, 上田麗奈, うえだ れいな |
| タグ | school uniform, ahoge, leg warmers |
| Personality | |
| Birthday | May 3 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
| Bike | Honda CB400 SF |
| Birthyear | 1995 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hane Sakura
プロフィール
Hane Sakura is a character from Bakuon!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Bakuon!!
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |

Facebook 
Bakuon!!
Luna_Bakugo faved