Onsa Amano is a character from Bakuon!! featuring 耳まで 黒 hair and 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76023 |
|---|---|
| Name | Onsa Amano |
| Other Names | 天野 恩紗 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bakuon!! |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yumi Uchiyama, 内山夕実, うちやま ゆみ |
| タグ | hair ribbon, hairband, tights, school uniform, curly hair |
| Personality | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 155cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
| Bike | Yamaha Serow 225W |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Onsa Amano
プロフィール
Onsa Amano is a character from Bakuon!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 黒 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Bakuon!!
Kawaii or NOT?!
| nokafop997 joined |
| Sectex joined |
1
Facebook 
Bakuon!!