☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 76024 |
|---|---|
| Name | Hijiri Minowa |
| Other Names | 三ノ輪 聖 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bakuon!! |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Rikako Yamaguchi, 山口立花子, やまぐち りかこ |
| タグ | school uniform, knee highs, glasses, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | December 23 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 160cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | AB |
| Bike | Ducati 750SS |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Minowa
プロフィール
Anime girl Hijiri Minowa is a character from Bakuon!!.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and 紫 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Bakuon!!
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| geer1643 joined |
| Mbuz joined |

Facebook 

Bakuon!!