Kaede Narahashi appears in Honoo no Haramase Tenkousei as one of the main characters with 腰まで / 腰より 黒 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6785 |
|---|---|
| Name | Kaede Narahashi |
| Other Names | 奈良橋 かえで(ならはし かえで) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| タグ | neckerchief, blunt bangs, hair ribbon, ponytail, school uniform, tie, star, martial arts |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Narahashi
プロフィール
Kaede Narahashi is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
156cm 79(B)・60・79長い黒髪の少女。気は短い方。
薙刀部を仕切る女の子。家が古いしきたりを重んじるせいか、言葉遣いが古風。
恋愛経験はなく、男性に異常なまでの警戒心を持つ。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | (緑) |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Eiko Himemiya
Friend of Erina Kawase
Friend of Manaka Kirizaki
Friend of Yuuko Mikami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Holocat joined |
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
Elias faved