Eiko Himemiya appears in Honoo no Haramase Tenkousei as an unsorted character with 肩まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6783 |
|---|---|
| Name | Eiko Himemiya |
| Other Names | 姫宮 映子(ひめみや えいこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kohiro Fukumoto, 福元コヒロ, ふくもと コヒロ |
| タグ | star, tie, school uniform, hair intakes, hair ribbons, twintails, v bangs, neckerchief, artist, writer |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 72cm |
| Club | Manga |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eiko Himemiya
プロフィール
Eiko Himemiya is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
Profile
155cm 70(C)・50・72明るい性格で負けず嫌い。
漫画研究会所属のクラスメート。部活では、普通の漫画を書いているが実は、
エロ漫画雑誌に連載を持っていたりする。
最近連載の反応が悪く、スランプ気味。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Kaede Narahashi
Friend of Manaka Kirizaki
Friend of Yuuko Mikami
Friend of Erina Kawase
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Holocat joined |
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
Elias faved