Hinata Sugai is a character from Ah My Buddha featuring 腰まで / 腰より 紫 hair and 茶色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 9886 |
|---|---|
| Name | Hinata Sugai |
| Other Names | 為我井 陽 【すがい ひなた】 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Ah My Buddha |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ryoko Shintani, 新谷良子, しんたに りょうこ |
| 声優 | Sandra Edwards, , |
| タグ | shrine maiden |
| Personality | |
| Age | 14 |
| Birthday | December 31 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinata Sugai
プロフィール
Hinata Sugai is a character from Ah My Buddha.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | (オレンジ) |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Ah My Buddha
Kawaii or NOT?!
| AquaflowZumaki joined |

Facebook 
Ah My Buddha