Anime girl Kazuki Kazusano is a teen with 首まで length 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9889 |
|---|---|
| Name | Kazuki Kazusano |
| Other Names | 上野一希 (かずさの かずき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ah My Buddha |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Dorothy Elias-Fahn, Dorothy Elias, Dorothy Fahn |
| 声優 | Asami Sanada, 真田アサミ, さなだ アサミ |
| タグ | hair bobble, single bang |
| Personality | |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kazuki Kazusano
プロフィール
Anime girl Kazuki Kazusano is a character from Ah My Buddha.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Ah My Buddha
Kawaii or NOT?!
| reewhyderp joined |

Facebook 
Ah My Buddha