One of the notable characters from Negima! Magister Negi Magi, Fei Ku is recognized for hasta los hombros rubio / amarillo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13451 |
|---|---|
| Nombre | Fei Ku |
| Other Names | 古 菲 , Fei Gu |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| Expresado Por | Hazuki Tanaka, 田中葉月, たなか はづき |
| Expresado Por | Cynthia Cranz, , |
| Etiquetas | vest, twintails, school uniform, ribbon, plaid, tanned |
| Personalidad | |
| Height | 151cm |
| Weight | 71.3kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Birthyear | 1989 |
| Blood Type | A |
| Club | Chinese Martial Arts Research Society |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fei Ku
Perfil
Fei Ku is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi
SKyongmania faved