Setsuna Sakurazaki is a character from Negima! Magister Negi Magi featuring al pecho negro hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13474 |
|---|---|
| Nombre | Setsuna Sakurazaki |
| Other Names | 桜咲 刹那 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Dana Schultes, , |
| Expresado Por | Cherami Leigh, , |
| Expresado Por | Yuu Kobayashi, 小林ゆう, こばやし ゆう |
| Etiquetas | vest, side ponytail, swordsman, plaid, ribbon, school uniform, blunt bangs, ahoge, hinnyuu |
| Personalidad | Adventurous, Powerful, Respectful, Strong |
| Birthday | January 17 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Age | 14 |
| Star Sign | Capricorn |
| Blood Type | A |
| Height | 151cm |
| Likes | Kendo practice, Konoka |
| Club | Kendo |
| Birthyear | 1989 |
| Bust | 71cm |
| Waist | 52cm |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Setsuna Sakurazaki
Perfil
Setsuna Sakurazaki is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Negro hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi