Sona Sitri appears in High School DxD as a sin clasificar character with al cuello negro hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 64171 |
|---|---|
| Nombre | Sona Sitri |
| Other Names | 支取蒼那 / ソーナ・シトリー (Souna Shitori) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | High School DxD |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Expresado Por | Marie Charlson, , |
| Etiquetas | glasses, hairclip |
| Personalidad | |
| Birthday | June 7 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 166cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sona Sitri
Perfil
Sona Sitri is a character from High School DxD.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Negro hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
4
4
Facebook
Play Voice Sample
