Minami Katayama appears in Wake Up, Girls! as a sin clasificar character with hasta los hombros marrón hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 64957 |
|---|---|
| Nombre | Minami Katayama |
| Other Names | 片山 実波 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Wake Up, Girls! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Minami Tanaka, 田中美海, たなか みなみ |
| Etiquetas | twintails, sweater, skirt |
| Personalidad | |
| Birthday | January 22 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Birthyear | 1999 |
| Blood Type | A |
| Age | 14 |
| Height | 150cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minami Katayama
Perfil
Minami Katayama is a character from Wake Up, Girls!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Wake Up, Girls! (Series) (2014)
Wake Up, Girls! (2014)
Miracle Girls Festival (2015)
Wake Up, Girls! New Chapter (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 